1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Straipsniai

Ar taps VDG skaitykla nauja poilsio erdve?

Sausio 31 diena, 7 pamoka. Už lango – ledas, vietomis aptirpęs sniegas ir apsiniaukęs žiemos dangus. Bet užtenka įeiti į remontuotą mokyklos skaityklą, ir pasijunti lyg šildomas pavasario saulės: žvilgsnį nukreipia ant sienos pavaizduotas Paryžiaus Eifelio bokšto peizažas, o ant žemės esantys spalvingi sėdmaišiai sukuria kaip niekad jaukią atmosferą. Šiltą nuotaiką patalpoje palaiko ir kambarį pripildę ukulelės garsai, akomponuojantys dainos “Rudens naktis sustojo” žodžiams.

Tokioje aplinkoje susibūrę mokiniai ir mokytojai, mokytojos J.Vaidaugienės pakviesti, minėjo VDG skaityklos atnaujinimą. Po dainos mokyklos bendruomenės nariai girdėjo gimnazijos pirmokų skaitytas Maironio eiles ir stebėjo, kaip buvo įnešamos skaitykloje esančią literatūros įvairovę atspindinčios knygos. Nuo šiol mokiniai čia galės rasti įvairiausių juos dominančių sričių literatūros: choreografijos, istorijos, grožinės literatūros ir kūrinių apie lietuvių liaudies papročius ir tradicijas.

Mokyklos direktorius S. Ruiba skaityklai padovanojo užrašų knygutę, skirtą užrašyti mokinių idėjoms, kaip toliau galima kurti teigiamą ir šviesią gimnazijos atmosferą, kurioje gimnazistai ir jų mokytojai jaustųsi jaukiai ir laisvai. Savo kalboje direktorius paminėjo, kad, jo nuomone, niekas negali pakeisti tikros knygos jausmo ir tylaus šiugždėjimo, girdimo verčiant jos lapus. Po nuoširdžių palinkėjimų, mokyklos vadovas apdovanojo “Raštingiausio gimnazisto” konkurso laureates ir lietuvių kalbos olimpiados nugalėtojus , o paties renginio pabaigą vainikavo ukulelės ir gitaros duetas.

Stebint, kaip lėtai keičiasi gimnazijos vaizdas, veide kyla šypsena. Naujoji VDG skaitykla – didelis žingsnis link šviesios ateities, kurią kurs tiek mokyklos vadovybė, tiek mokiniai.

Kamilė Mažonaitė, IIIa klasė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"