1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Straipsniai

Legendiniam VDG ,,Žemaitukui“ 35 metai!

    2018 metai tautinės muzikos ir šokių ansambliui „Žemaitukas“- dviguba šventė. Juk ne tik daugybėje Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių dalyvavome, tačiau ir švenčiame savo 35 gimtadienį. 35 metų veiklai paminėti buvusius ansamblio narius, draugus, tėvus ir visus, kuriems tautinė muzika bei šokiai širdžiai artimi, kovo 30 vakarą kvietėme susiburti I.Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpėje.

   Kovo 30 rytą turbūt pirmą kartą į Žemaituko klasę sugužėjome anksčiau nei vadovai. Ir ne šiaip sau - sugalvojome jiems staigmeną. Juk būtent mokytojams - Mildai, Dariui bei Ilonai - ir turime būti dėkingi, jog jau tiek daug metų ansamblis gyvuoja. Pasveikinę vadovus, pradėjome repetuoti. Nors kūrinius jau buvome puikiai išmokę, darbo vis tiek buvo daug. Visų pirma susipažinome ir „apsipratome“ su renginio vedėjais - Rūta ir Matu. Jie, kaip ir Elena Trečiokaitė, yra buvę ansamblio nariai. Elena koncerto metu skambino kanklėmis ir dainavo, o mums šokant - grojo smuiku. Prieš koncertą nesitvėrėme savame kailyje - labai jaudinomės, nes net nenutuokėme, ar daug žiūrovų mūsų laukia salėje, ar tikrai gerai supratome viską, ką vadovai buvo sakę, ar... Tačiau jaudulys nuslūgo vos įžengus į sceną. Visos baimės išsyk išsisklaidė pamačius tėvų, mokytojų, draugų ir visų kitų, net visai nepažįstamųjų, šypsenas. Koncertas praėjo sklandžiai. Jo metu klausytojai galėjo išgirsti skudučių sutartinę, kanklėmis ir birbynėmis atliekamas melodijas, skrabalų tarškėjimą, lumzelio bei dambrelio garsus, būgnų dunksėjimą ir net dūdmaišininko pasirodymą. Taip pat atlikome keturis lietuvių liaudies šokius. Vienam jų, “Žemaitukui”, į sceną šokti pakvietėme ir buvusius ansamblio narius. Jų susirinko tiek, kad vos tilpome scenoje. Buvo linksma visiems: tiek šokėjams, tiek žiūrovams.

Koncerto pabaigoje vieni po kitų svečiai sakė padėkos, sveikinimo kalbas. Visas išklausius, kartu su susirinkusiaisiais patraukėme prie vaišių stalo. Pasmaližiavę, atsiglėbesčiavę su seniai nematytais draugais, pažįstamais bei pasidaliję įspūdžiais, išsiskirstėme. Susitiksime jau tik po atostogų, pasiruošę kibti į darbus, skirtus pasiruošti Dainų šventei. Visgi gimtadienio, kuriam tiek ruošėmės ir kuris tiek daug teigiamų emocijų padovanojo, dar ilgai nepamiršime…

 

,,Žemaituko“ narė Justina Zokaitė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"