1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Straipsniai

Su įspūdingu gimtadieniu, Lietuva!

Vasario 15-tą dieną Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje įvyko Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas protų mūšis. Jame dalyvavo 22 I-IV gimnazijos klasių komandos ir t jungtinė mokytojų komanda. Protų mūšis vyko trimis etapais, kiekviename etape buvo po šešiolika su Lietuva ir Klaipėdos kraštu susijusių klausimų. Klausimus pateikė VDG istorijos mokytojas Vaidas Pamparas ir gimnazijos direktorius Stasys Ruiba. Per pertraukas pasirodė mokyklos tautinis ansamblis “Žemaitukas” ir šokių mokytojos vadovaujamas merginų kolektyvas. Nugalėtojais tapo jau antrą kartą protų mūšiuose iškovoję pirmą vietą – IVB klasė, antrą vietą laimėjo mokytojų jungtinė komanda ir trečią – IIIa klasės komanda.

Vienas iš įdomiausių protmūšio klausimų buvo: Šv. Onos bažnyčia yra vienas gražiausių ir garsiausių Vilniaus statinių – vėlyvosios gotikos šedevras. Bažnyčia pastatyta apie 1495 – 1501 m., o po 1564 m. gaisro atstatyta. Vėliau ji ne kartą remontuota, tačiau jos išorė nuo XVI a. pabaigos beveik nepakito. Dailėtyrininkai mano, kad Šv. Onos bažnyčios fasado kompozicijoje yra išryškintas vienas Lietuvos piliečiams svarbus simbolis. Koks tai simbolis? Teisingas atsakymas buvo pateiktas - Gedminaičių stulpai. Dar protų mūšio dalyviai labai nudžiugo išgirdę įdomų ir puikiai visiems žinomą klausimą apie XIX amžiaus gerai žinomo V. Kudirkos eilėraštį. Tačiau didžiausia staigmena buvo technologijų mokytojos K.Pocevičienės ir jos mokinių  sukurta paroda ,,Impresija Lietuvai".

Esame labai laimingi, galėdami kartu su visa gimnazijos bendruomene minėti mūsų tautos šimtmetį ir sveikindami Lietuvą drauge dalyvauti protų mūšyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abiturientės Justė Kulikauskaitė ir Paulė Žvaginytė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"